Výuka Aikido klub Praha


vychází z aikido stylů různých zahraničních učitelů, největším vzorem je však učení Nishio Senseie, doplněné o aiki ken a aiki jo, tak jak ho vyučuje Tanaka sensei.

Troufáme si říci, že jsme největsím pražským oddílem, který vyučuje aikido v souladu s původním učením O'sensei, tj. se zbraněmi jako nedílnou součástí aiki.
Meč samuraje patří dodnes v Japonsku k největším symbolům, a tak do běžné výuky zahrnujeme i Iaido/Toho (cvičení s japonským mečem, bez partnera). Hledáme tak společné prvky a rozšiřujeme si znalosti potřebné pro správné používání ostatních zbraní (boken a jo).

Historie AKP podle informací současných pamětníků

Česká konfederace bojových umění - sekce aikido 
Začátky se datují k roku 1995. Hlavní postavou je Karel Pátek (zakladá se Česká konfederace bojových umění - sekce aikido 95-97). Tréninky navštěvují a vedou například Michal Baňas a Martin Petrdlík. Součástí tréniknů jsou i nezapomenutelná cvičení pro děti. 
V roce 1997 se vrací Petr Krumphanzl z Japonska a přijímá možnost vést tréninky v tomto dojo. AKP začínají navštěvovat na kratší či delší dobu např. Ondřej Malina, Jiří Marek a stává se i domovským dojo nově založené organizace Bohemia aikikai.

Bohemia Aikikai
Píše se rok 1998 a v čele Bohemia Aikikai je jako první prezident P. Krumphanzl. AKP se stává opět průkopníkem původní myšlenky být organizací umožnující rozvíjet aikido a umožnit zkoušky na stupně Aikikai bez jakýchkoliv jiných omezení. Tato myšlenka bohužel s přibývajícími členy Bohemia Aikikai nevydržela a tak dochází odloučení AKP od BA.

Česká Aikidokai
V roce 2003 je AKP zakládajícím oddílem České aikidokai spolu s Aikido klubem Kolín a Aikido dojo Plzeň.
V letech 2006 a 2007 se o tréninky dělí Petr Krumphanzl a Václav Teichman.
V roce 2008 dochází ke změně ve vedení tréninků, Pert Krumphazl odjíždí na delší dobu mimo republiku. O kontinuitu se starají jeho žáci. Viz sekce "Naši učitelé".
 
Červenec 2011, Petr Krumphanzl je zpět a aktivně se podílí na vedení tréninků.